میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ
4
(914)

میکرونیدلینگ یک پروسیژر زیبایی است که پوست توسط سوزن های ظریف و استریل به طور منظم تحریک می شود. پروسه سوزن سوزن شدن باعث تحریک الیاف کلاژن در ناحیه عمقی پوست می شود و باعث جایگزین شدن کلاژن های جدید شده و در نتیجه باعث بهبود چین و چروک می شود .

  • میکرونیدلینگ RF چیست؟

در میکرونیدلینگ RF علاوه بر سوزن جریان متناوب و سریع (رادیوفرکوینسی) نیز از بافت عبور میکند که با توجه به مقاومت بافت در برابر عبور جریان گرما ایجاد می شود که این گرما باعث تحریک سلولهای فیبروبلاست می شود و باعث ایجاد کلاژن جدید و در نتیجه بهبود چین و چروک، سفت شدن قوام پوست ،کاهش سایز منافذ و حتی بهبود جوش ها می شود .

  • میکرونیدلینگ چه کاربردهایی دارد؟

در بهبود چین و چروک و جوان سازی پوست و بهبود جای جوش کاربرد دارد از سایر مواردی که می توان از آن استفاده کرد در تحریک رشد موها در نواحی که دچار ریزش آندروژنیک (هورمونی) و یا حتی ریزش موی سکه ای شده اند قابل استفاده است در بهبود اسکار های فرو رفته یا حتی برجسته با کمک به هماهنگ کردن بافت کلاژن زیرین به بهبود جای اسکار کمک میکند و در بهبود استریا یا خطوط پوستی که به دنبال چاقی یا لاغری و یا حاملگی  ایجاد شده کمک کننده است .

میکرونیدلینگ

  • پروسه انجام کار به چه صورت است؟ و آیا پوست های تیره نیز می توانند از آن استفاده کنند؟

چه در میکرونیدلنیگ و چه در میکرونیدلینگ RF  تحت بی حسی موضعی با کرم های بی حسی انجام می شود.

این روش ها برخلاف لیزر ها در انواع پوست قابل انجام است و رنگ تیره پوست محدودیتی در انجام این روش ها نمی باشد زیرا در این روش ها لایه رویی پوست یا اپیدرم دستکاری نمی شود و فقط لایه های زیرین پوست تحریک می شود.

  • قرمزی و ورم تا چند روز است؟ و فرد کی می تواند فعالیت روزانه را از سر بگیرد؟

در ((میکرونیدلینگ)) قرمزی و ورم تا حداکثر 1 تا 2 روز باقی می ماند و در روش((میکرونیدلینگ RF))  2 تا 3 روز ممکن است قرمزی و ورم باقی بماند. بعد از انجام پروسیژر بیمار ممکن است احساس خشکی و پوسته ریزی در ناحیه پوست کند که باید توسط کرم های ترمیم کننده که توسط پزشک تجویز شده پوست دائماً رطوبت رسانی شود.

توجه داشته باشید در پوست های مبتلا به آکنه (جوش) تشدید موقت جوش ها به دنبال انجام کار طبیعی است.

ضد آفتاب با حداقل SPF 30  از فردای انجام کار باید زده شود و آرایش کردن از 48 ساعت بعد از انجام پروسه امکان پذیر است. بهتر است تا بهبود کامل قرمزی و ورم از تماس مستقیم با آفتاب اجتناب شود .بعد از یک هفته از انجام پروسیژر بیمار می تواند از کرم های روز و شب خود استفاده کند .

در صورتی که کل صورت یا نواحی اطراف لب درمان شده و بیمار سابقه تبخال دارد 2 روز قبل از انجام تا 3 روز بعد از قرص های تبخال تجویز شده توسط پزشک استفاده کند.

  • چه موقع انتظار جواب دهی و بهبود پوست را بعد از انجام میکرونیدلینگ می توان داشت؟

با توجه به این که ساخت کلاژن جدید و الیاف الاستین که با پروسه پیری پوست دستخوش تغییرات شده اند به تدریج انجام می شود و بر اساس نوع پوست و علت انجام پروسیژر جلسات متعدد لازم است ، مطالعات نشان داده اند که بهبود قوام پوست و کاهش چین و چروک از حدود 1 ماه بعد از انجام کار شروع می شود تا 6 ماه بعد از اولین جلسه بهبود می یابند .

معمولاً تعداد جلسات میکرونیدلینگ RF  از 2 تا 3 جلسه در سال و میکرونیدلینگ 3 تا 4 جلسه در سال می باشد که البته این جلسات با توجه به نیاز بیمار توسط پزشک معالج تعیین می شود.

 

 

دکتر سولماز نخعی زاده متخصص پوست مو و زیبایی

این پست چقدر مفید بود؟

امتیاز دهید !

امتیاز میانگین : 4 / 5. تعداد آرا : 914

تاکنون کسی رأی نداده است شما اولین نفر باشید !

Related Posts

Leave a comment