خال

سلام و وقت بخیر خانم دکتر.خانم دکتر مادر ۵۷ ساله من خال های زیادی در بدنش داره و من همیشه نگران خالهای سرطانی ام( زبونم لال) چون برادر و خواهر مادرم هم به سرطان مبتلا هستند. خواهر ایشان سرطان رحم و برادرشون هم یادم نمیاد چه سرطانی چون دیر متوجه شدند و به خاطر متاستاز پس از چند سال متاسفانه برادر ایشان فوت شدن( البته خواهر ایشان پنج شش سالی از مادرم بزرگترن و برادرشان وقتی که حدود ۷۰ سالشان بود فوت شدن)
مادر من سابقه برداشتن خال هم داره( ۱۵-۲۰ سال پیش) البته اون برداشتن خال به دلایل زیبایی و در ناحیه صورتشان بود.
من جدیدا در پشت مادرم بین دو کتف یک خال دیدم( البته اتفاقی دیدم ،معمولا این قسمت از بدن توی چشم نیست) و از مادرم درباره اینکه این خال قبلا آنجا بوده یا نه سوال کردم و مادرم گفتن که تا حالا به پشتشون دقت نکردن که ببینن اصلا خال دارن یا نه‌.
عکس این خال رو در ضمیمه براتون ارسال میکنم قطرش کمی بیشتر از نیم سانته ولی سطحش کمی زبره. مثل خالهای گوشتی نیست.مادرم تا حالا حتی متوجه وجودش نشده بود پس نه دردی داره نه خارشی نه سوزشی نه خونریزی ای نه هیچی. میشه بگید به نظرتون این خال خطرناک هست یا نه؟ چون مادرم به خاطر وضع وخیم کرونا عمرا حاضر بشه بره دکتر.
ایشون قبلا یک خال هم روی رانشون داشتن که چون زبر بود منو خیلی نگران میکرد البته بعدا مثل اینکه بدون اینکه مادرم بفهمه افتاده بود و الان فقط جاش مونده.عکس اون هم میفرستم. پای مادرم واریس داره پس می تونید تشخیص بدید.

درباره بیماری های زمینه ای و خاص هم مادر من رفلکس معده داره و خودش معتقده کبد چرب هم داره و همیشه سعی میکنه غذاهای کم چربی بخوره.سابقه سنگ کلیه و سنگ حالب هم دارن. مادرم ابدا ارایش نمیکنه و البته ضد آفتاب هم مصرف نمیکنه ولی تنها جایی از بدنش که در تماس با افتابه صورتش و دستهاش تا مچ هست. البته مادرم خیلی بیرون نمیره به خاطر کرونا قبل از کرونا هم چندان اهل بیرون رفتن نبود که در معرض نور آفتاب شدید باشه.

خیلی ممنون خانم دکتر لطف میکنید

نظرات (1)

سلام عزیزم
در عکس به نظر نمیرسه مشکل خاصی باشه و این یک ضایعه پوستی به نام سبورییک کراتوز که در اثر سن ایجاد میشه
ولی همیشه از نزدیک معاینه کردن دقیق تر

Leave a comment